Initiativ:
Lukket auktion: TFC Erhverv
Under erhvervsarrangementet for TFC Erhver forud for hjemmekampen mod Skive IK, vil der finde en lukket auktion sted. Den tidligere TFC-spiller, og nuværende Vejle BK-spiller, Tobias Mølgaard, kigger forbi loungen forud for kampen. I den anledning har TFC i samarbejde med Tobias valgt at afholde en lille auktion for dem, der deltager i erhvervsarrangementet i morgen.
Her vil folk have mulighed for at byde på en unik, signeret Tobias Mølgaard-trøje fra hans nuværende klub Vejle BK.
Pengene der bliver indsamlet gennem denne auktion, går ubeskåret til Thy For Ukraine.